O nas | Rachelski & Wspólnicy

Rachelski & Wspólnicy

Kancelaria Rachelski i Wspólnicy to doświadczony i sprawdzony zespół radców prawnych, który od 30 lat pomaga w prowadzeniu spraw prawnych osobom fizycznym i firmom. Pomoc prawną świadczy w następujących obszarach: uwalnianiu od kredytów w CHF, sporach sądowych i mediacji, sprawach gospodarczych, finansowania projektów, ochrony konkurencji i własności intelektualnej, sprawach związanych z nieruchomościami oraz z zakresu prawa pracy.

19

profesjonalistów

30 lat

doświadczenia

5611+

wygranych spraw

99%

wygranych spraw

O nas

Naszym klientom pomagają doświadczeni, uznani radcowie prawni i adwokaci. W naszej pracy stawiamy na najwyższą jakość obsługi klienta i indywidualne podejście. Mamy na uwadze najlepszy interes naszych klientów.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo i korzyści naszych klientów. Oferujemy rozwiązania i strategie działań, które zapewniają skuteczne i efektywne rozwiązywanie problemów.

Nasza oferta

Uwalniamy od kredytów frankowych

Skutecznym sposobem, aby uwolnić się od kredytu jest skierowanie sprawy do sądu. Pomożemy Ci uwolnić się od kredytu, a w przypadku nadpłaconego kapitału odzyskamy środki od Banku. Po pomyślnym zakończeniu sprawy sądowej, oferujemy naszą bezpłatną pomoc w rozliczeniach z Bankiem, pomagamy w wykreśleniu hipoteki oraz gwarantujemy bezpłatne odzyskanie Twoich nadpłaconych pieniędzy.

Uwalniamy od WIBORU

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w zakresie prowadzania sporów z bankami. Od lat pomagamy kredytobiorcom, którzy posiadają kredytu w CHF. Dzięki naszemu zaangażowaniu, wiedzy i kompleksowym działaniom udało nam się wygrać prawomocnie w 100% spraw dla naszych klientów.

Obsługa korporacyjna firm

Zapewnimy Twojej firmie profesjonalne doradztwo korporacyjne. Znajdziemy optymalne rozwiązania dla struktury prawnej prowadzonej działalności, umożliwiając Tobie skoncentrowanie się na biznesie.

Obsługa podmiotów gospodarczych

Naszą wartością jest ponad 30-letnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych, czego nie da się kupić. Te doświadczenia dzielimy się z naszymi klientami, znajdując rozwiązania umożliwiające Twojej firmie osiąganie sukcesów.

Prawo pracy i kontrakty menadżerskie

Przyjęcie odpowiednich rozwiązań w obszarze prawa pracy jest kluczem do rozwoju Twojej firmy. W tej dziedzinie preferujemy przede wszystkim rozwiązania praktyczne. Nasze doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych przekłada się na umiejętność skutecznego rozwiązywania problemów z zakresu prawa pracy.

Usługi RODO

W dzisiejszych czasach zapewnienie należytej ochrony danych osobowych ma doniosłe znaczenie dla bezpieczeństwa Twojej firmy. Możesz skorzystać z naszego doświadczenia i wiedzy w tym zakresie, co przyniesie korzyści Twojemu biznesowi.

Spory sądowe i arbitraż

Celem profesjonalnej kancelarii prawnej powinno być dążenie do polubownego rozwiązywania sporów. Dla biznesu jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Jednocześnie, posiadając ponad 25-letnie doświadczenie, zapewnimy Twojej firmie należytą reprezentację i wsparcie w każdym sporze sądowym, jeśli do niego dojdzie.

Bankowość i finanse

Zapewnienie finansowania to klucz do sukcesu i rozwoju Twojej firmy. Jako kancelaria wywodząca się z sektora bankowego, możemy wesprzeć Twoją firmę naszą wiedzą i doświadczeniem.

Nowe technologie IT

Zapewniamy wsparcie prawne dla sektora IT. Stworzymy umowy, które dokładnie odzwierdziedlą cele i wymagania danego projketu.

Doradztwo prawne dla osób fizycznych

Nasza kancelaria świadczy usługi prawne nie tylko dla podmiotów gospodarczych. Pomagamy również osobom fizycznym w rozwiązywaniu ich bieżących spraw życiowych.

Poznaj Wspólników

WSPÓLNIK

Stanisław Rachelski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji | Uniwersytet Warszawski

Prawnik biznesowy od 1987 roku, arbiter w Krajowym Sądzie Arbitrażowym w Warszawie, mediator przy Sądzie Okręgowym w Warszawie. Członek wielu rad nadzorczych. Zwolennik polubownego rozwiązywania sporów. Doświadczony negocjator i mediator. Ekspert w zakresie uwalniania od toksycznych kredytów. Specjalista w zakresie fuzji i przejęć, prywatyzacji, rynków kapitałowych oraz prawa handlowego i cywilnego. Wieloletni pracownik sektora bankowego.

 • radca prawny
 • członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie
 • ekspert w zakresie uwalniania od toksycznych kredytów
 • uczestnik przejęć, fuzji, transakcji w zakresie finansowania projektów, nabywania akcji i udziałów
 • nadzorca analiz prawnych, memorandów informacyjnych oraz prospektów emisyjnych w związku z transakcjami na rynku kapitałowym
 • doradca banków oraz spółek prywatnych i publicznych
 • uczestnik przedsięwzięć prywatyzacyjnych i restrukturyzacyjnych
 • doradca wierzycieli i dłużników w postępowaniach układowych i upadłościowych

prywatnie gra w golfa | jeździ na nartach | zgłębia fizykę kwantową

 

Stanisław Rachelski

WSPÓLNIK

Wojciech Ostrowski

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji | Uniwersytet Warszawski

Prawnik biznesowy od 1986 roku, mediator przy Sądzie Okręgowym w Warszawie. Lubi dzielić się wiedzą. Ekspert w zakresie uwalniania od toksycznych kredytów. Specjalizuje się w problematyce związanej z inwestycjami kapitałowymi, obrotem papierami wartościowymi, restrukturyzacją podmiotów gospodarczych. Znawca problemów prawa bankowego i handlowego oraz zagadnień z zakresu prawa pracy. Wieloletni pracownik sektora bankowego.

 • radca prawny
 • członek Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie
 • ekspert od uwalniania się od toksycznych kredytów
 • doradca spółek prawa handlowego w zakresie zagadnień korporacyjnych
 • doradca polskich inwestorów dokonujących inwestycji na rynku kapitałowym;
 • współautor analiz prawnych dla inwestorów nabywających akcje lub udziały w spółkach prawa handlowego
 • doradca funduszy inwestycyjnych przy sprzedaży należących do nich pakietów akcji lub udziałów
 • negocjator i doradca transakcji inwestycji budowlanych
 • doradca projektów restrukturyzacyjnych

prywatnie kolekcjonuje porcelanę i numizmaty

 

Stanisław Rachelski

Poznaj cały zespół ekspertów

Zespół Mistrzów Prawa

Michał Tomasiak

Michał Tomasiak

Radca Prawny

Absolwent Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego oraz aplikacji ogólnej w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Specjalizuje się w zagadnieniach prawa konkurencji i konsumenta, prawie gospodarczym, prawie handlowym, prawie nieruchomości i prawie własności intelektualnej. Od kilku lat z powodzeniem uwalnia Frankowiczów od toksycznych kredytów w CHF. Autor szkoleń z prawa konsumenckiego i niedozwolonych praktyk rynkowych oraz licznych publikacji w pismach branżowych. Zainteresowania: szachy, nowe technologie.

Mikołaj Mak

Mikołaj Mak

Radca Prawny

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Specjalizuje się w prawie bankowym, prawie konsumenckim, prawie gospodarczym oraz prawie cywilnym, w szczególności w sporach z instytucjami rynku finansowego. Skutecznie reprezentuje klientów Kancelarii w sprawach dotyczących kredytów frankowych. Autor publikacji dotyczących prawa bankowego i konsumenckiego. Zainteresowania: podróże, piłka nożna

Paweł Kowalski

Paweł Kowalski

Radca Prawny

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat specjalizuje się w zagadnieniach: prawa konkurencji i konsumenta, prawa handlowego, prawa nieruchomości i prawa własności intelektualnej. Specjalizuje również się w obsłudze prawnej transakcji fuzji i przejęć, procesów restrukturyzacyjnych, procesów negocjacyjnych. Zainteresowania: sport, żeglarstwo

Paulina Dębowska

Paulina Dębowska

Radca Prawny

Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w sprawach dotyczących dochodzenia wierzytelności za szkody majątkowe, w sprawach cywilnych, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki bankowej – pracowała przy obsłudze podmiotów z sektora bankowego. Zainteresowania: jazda na rowerze, literatura

Artur Machciński

Artur Machciński

Radca Prawny

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w szeroko rozumianym prawie cywilnym z uwzględnieniem prawa rodzinnego i spadkowego, w szczególności zaś zagadnieniami z zakresu prawa nieruchomości oraz prawa konkurencji i konsumenta. Zainteresowania: kuchnia japońska, prace stolarskie.

Michał Kanabaja

Michał Kanabaja

Radca Prawny

Absolwent prawa na WPiA Uniwersytetu Warszawskiego. Sporami z bankami w zakresie kredytów indeksowanych oraz denominowanych w CHF zajmuje się od 2019 r. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe w prowadzeniu spraw gospodarczych oraz w obsłudze korporacyjnej spółek uczestnicząc m.in. w procesach typu M&A i w badaniach due dilligence przedsiębiorstw oraz świadcząc usługi na rzecz kancelarii obsługującej inwestorów w ramach prowadzonych projektów inwestycyjnych. Zainteresowania: szachy, polityka, ekonomia.

Martyna Mikołajska

Martyna Mikołajska

Radca Prawny

Absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Specjalizuje się w sprawach cywilnych, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki prawa zobowiązań, prawa rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa bankowego – pracowała przy obsłudze podmiotów z sektora bankowego. Zainteresowania: podróże, muzyka, sztuka, psychologia.

Zespół Aplikantów Sukcesu

Adrian Nowicki

Adrian Nowicki

Aplikant adwokacki

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa konsumenckiego, prawa gospodarczego, prawa handlowego, prawa spółek, prawa własności intelektualnej oraz prawa bankowego, w szczególności w sprawach dotyczących problematyki kredytów indeksowanych i denominowanych do franka szwajcarskiego. Zainteresowania: piłka nożna, geografia, geopolityka, nowe technologie

Dariusz Franczak

Dariusz Franczak

Aplikant komorniczy

Absolwent Wydziału prawa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa cywilnego, prawa gospodarczego, prawa pracy, prawa rodzinnego oraz prawa bankowego, w sporach dotyczących problematyki kredytów indeksowanych i denominowanych do franka szwajcarskiego. Zainteresowania: prawo cywilne, sport, piłka nożna.

Anita Rutkowska

Anita Rutkowska

Aplikant radcowski

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Posiada doświadczenie w prawie cywilnym, szczególnie w prawie egzekucyjnym. Specjalizuje się w prawie handlowym, prawie pracy i prawie bankowym. Zainteresowania: śpiew, kynologia

Karolina Borowiec

Karolina Borowiec

Aplikant radcowski

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Specjalizuje się w prawie handlowym oraz prawiebankowym.Posiada doświadczenie w prawie cywilnym, szczególnie w prawierodzinnym. Należy do Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawniczego PhiDelta Phi. Ukończyła certyfikowany kurs Diploma in Practical LegalEnglish organizowany przez Center for American Studies oraz posiadacertyfikat językowy First Certificate in English. Zainteresowania: kryminalistyka, górskie trekkingi

Zespół Administracyjny Doskonałej Obsługi

Małgorzata Buczyńska

Małgorzata Buczyńska

PRAWNIK/OFFICE MANAGER

Absolwentka Wydziału Prawa i Dyplomacji w Wyższej Szkole Biznesu i Administracji w Warszawie. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie organizacji i administracji kancelarii prawniczych. Jako Office Manager, zapewnia dobrą organizację pracy Kancelarii. Specjalizuje się w obszarach związanych z kadrami, finansami, organizacją pracy zespołu i zarządzaniem procesami administracyjnymi. Zainteresowania: tenis ziemny, literatura piękna

Klaudia Krzyżanowska

Klaudia Krzyżanowska

OPIEKUN KLIENTA DOSKONAŁEGO

Studentka Wydziału Prawa Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie obsługi klienta i zarządzania administracją. Dba o organizację pracy całego zespołu oraz kancelarii. Odpowiada za obsługę klienta doskonałego oraz dział windykacji. Specjalizuje się w obszarach związanych z kadrami, finansami, organizacją pracy zespołu i zarządzaniem procesami administracyjnymi.

Anna Domin

Anna Domin

DYREKTOR MARKETINGU

Filozof, Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych, Instytut Filozofii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada 15-letnie doświadczenie w zakresie kreowanie wizerunku w oparciu o strategię marketingową 360, Specjalizuje się w obszarach związanych z marketingiem i PR, budowaniem doświadczania z marką i kreowaniem efektywnej komunikacji z rynkiem. Jej publikacje ukazywały się na łamach takich tytułów jak: Marketing i Biznes, Magazif, Design Alive, Architecture Snob, Architect@Work.

Prasówka Prawnicza

Nowa forma ugód dla frankowiczów?

7 czerwca 2024

Anna Domin

Nowa forma ugód dla frankowiczów?

Dzień dobry Państwu! Witamy Państwa w kolejnym odcinku „Prawniczej porannej prasówce”. Jak zawsze, tłumaczymy nag...
Gdzie frankowicze najszybciej uzyskują wyrok?

3 czerwca 2024

Anna Domin

Gdzie frankowicze najszybciej uzyskują wyrok?

Dzień dobry Państwu! Witamy na porannej prawniczej prasówce, gdzie jak zawsze omawiamy i wyjaśniamy najważniejsze tematy z mi...
Frankowicze – co zmieni Uchwała Sądu Najwyższego?

8 maja 2024

Anna Domin

Frankowicze – co zmieni Uchwała Sądu Najwyższego?

Dzień dobry, witamy Państwa na naszym spotkaniu, podczas którego, jak zwykle, będziemy tłumaczyć i komentować tytuły oraz ...

  Zamów darmową analizę umowy frankowej

  Załącz umowę (pole nieobowiązkowe)

  Dobry wybór - mamy 130 wygranych spraw z Bankiem PKO Bank Polski - wybierz bank aby zobaczyć ile spraw wygraliśmy

  Asystenka Kancelarii Rachelski

  Mam na imię Klaudia i będę Twoją asystentką w tym procesie

  Jeśli masz pytanie lub chcesz sprawdzić jakie masz szasne na wygraną - zadzwoń lub wyślij wiadomość

  Korzyści ze współpracy z naszą kancelarią

  Rozwiązanie Twojego problemu.

  Każdy problem traktujemy z indywidualną precyzją, dostarczając skuteczne strategie, które przynoszą efektywne wyniki.

  Gwarantujemy pełne zaangażowanie w Twoją sprawę.

  Zapewniamy analizę Twojej sprawy, przygotowanie indywidualnej strategii jej prowadzenia – wszystko, aby spełnić Twoje oczekiwania i cele.

  Zapewniamy pomoc uznanych profesjonalistów.

  Którzy łączą wiedzę teoretyczną z praktycznym doświadczeniem, by zapewnić Ci najwyższą jakość obsługi i osiągnąć zamierzone cele.

  Jesteśmy z Tobą od początku do końca.

  Gwarantujemy Ci ciągłe wsparcie i pomoc – jesteśmy przy Tobie na każdym etapie, gotowi na wszelkie wyzwania.

  Nasze filmy

  Otrzymałeś ugodę od Banku, Sprawdź czy to Ci sie opłaca!

  Jak przygotować się do sprawy w sądzie?

   

  Wyświetl ten post na Instagramie

   

  Post udostępniony przez Kancelaria_RiW (@kancelaria_riw)

  Spłaciłeś swój kredyt? Nadal możesz odzyskać pieniądze!

  Chcesz uwolnić się od kredytu frankowego, zapisz się na bezpłatny webinar.

  Co mówią o nas klienci

  Przemek Mazurkiewicz

  Niniejszym rekomenduję Kancelarię Rachelski i Wspólnicy jako wiarygodnego i rzetelnego partnera w zakresie Uwalniania od kredytu w...

  Czytaj całą opinię

  Agnieszka Beutel

  Doświadczeni, rzetelni i pełni profesjonalizmu mecenasowie. Bardzo polecam Pana Mecenasa Mikołaja Maka....

  Czytaj całą opinię

  Grażyna Szameto

  Profesjonalizm i świetny kontakt. Polecam wszystkim zainteresowanym pozbyciem się kredytu frankowego....

  Czytaj całą opinię

  Cezary

  Wygrana z bankiem w pierwszej instancji dzięki wspaniałym adwokatom z kancelarii "Rachelski i Wspólnicy".Dziękuję bardzo i polecam...

  Czytaj całą opinię

  Agnieszka Trzaska

  Szczerze polecam Kancelarię Rachelski i Wspólnicy w zakresie uwalniania od kredytu w CHF. Od początku spotkaliśmy się z miłym i pr...

  Czytaj całą opinię

  Izabela Fręchowicz

  Kancelaria Rachelski i Wspólnicy uwolniła mnie od kredytu i przywróciła mi wiarę, że będę żyć bez obciążeń bankowych. Kancelaria t...

  Czytaj całą opinię

  Halina Stasiewicz

  Rekomenduję Kancelarię Rachelski i Wspólnicy jako rzetelnego i profesjonalnego partnera w zakresie zajmowania się uwalnianiem od k...

  Czytaj całą opinię

  Łukasz Buss

  Pełny profesjonalizm, dobre przygotowanie do sprawy całego zespołu i dbanie o interesy klienta na każdym etapie – za to cenię wspó...

  Czytaj całą opinię

  Tomasz Bartel

  W imieniu naszej firmy pragniemy podziękować Kancelarii Rachelski i wspólnicy za profesjonalne i kompleksowe usługi prawne, które ...

  Czytaj całą opinię

  Tadeusz Wajdemajer

  Z pełnym przekonaniem wyrażam głębokie zadowolenie z dotychczasowej współpracy z Kancelarią. (…) Na uwagę zasługuje sprawność dzia...

  Czytaj całą opinię

  Leon Kwiatkowski

  Jak uwolnić się od kredytu w CHF? Niejednokrotnie zadawałem sobie to pytanie... "Najskuteczniejszą drogą do uwolnienia się od nieo...

  Czytaj całą opinię

  Dawid Bagrodzki

  Z pełną odpowiedzialnością polecam współpracę z kancelarią Rachelski & Wspólnicy. Najwyższa kultura w podejściu do klienta, ogromn...

  Czytaj całą opinię

  Mariusz Gąsiorowski

  Rzeczowe podejście, sprawne działanie. Cieszę się, że zdecydowałem się na współpracę z tą Kancelarią w batalii z bankiem. Szczegól...

  Czytaj całą opinię

  Iwona Oriańska

  Rekomenduję Kancelarię Rachelski i Wspólnicy jako wiarygodnego i rzetelnego partnera w zakresie Uwalniania od kredytu w CHF. Dzięk...

  Czytaj całą opinię

  Dorota i Witold Pender

  Rekomendujemy Kancelarię Rachelski i Wspólnicy jako rzetelnego i profesjonalnego w zakresie zajmowania się procesem uwalniania od ...

  Czytaj całą opinię

  Ela Jerzak

  Z czystym sumieniem pragnę polecić Kancelarię Rachelski i Wspólnicy w uwalnianiu od kredytów. Podejście do klienta, dobór rozwiąza...

  Czytaj całą opinię

  Artur Wojtysiak

  Rekomenduję Kancelarię Rachelski i Wspólnicy jako wiarygodnego i rzetelnego partnera w zakresie Uwalniania od kredytu w CHF. Dzięk...

  Czytaj całą opinię

  Agnieszka Świderska

  Pełen profesjonalizm! Rozumienie potrzeb klienta, elastyczne podejście do sytuacji i wiedza poparta doświadczeniem to najważniejsz...

  Czytaj całą opinię

  Ewa Gajda

  Rekomenduję Kancelarię Prawną Rachelski i Wspólnicy dla wszystkich , którzy mają kredyt w CHF a jeszcze nie zdecydowali się na wni...

  Czytaj całą opinię

  Małgorzata Wieczorek

  Polecamy Kancelarię Rachelski i Wspólnicy jako rzetelnego i skutecznego partnera w sprawach frankowych. Obsługa na bardzo wysokim ...

  Czytaj całą opinię

  Piotr Blicharz

  Mogę z czystym sumieniem polecić Kancelarię Rachelski i Wspólnicy w uwalnianiu od kredytów. Podejście do klienta, dobór rozwiązań ...

  Czytaj całą opinię

  Marlena Preś

  Na dzień dzisiejszy z mężem jesteśmy po wygranej rozprawie dot. kredytu we frankach w pierwszej instancji. Kancelaria Rachelski i ...

  Czytaj całą opinię

  Karina Mayo

  Jestem bardzo wdzięczna Państwa Kancelarii za profesjonalną pomoc prawną i poniesiony trud w mojej sprawie zwieńczonej sukcesem - ...

  Czytaj całą opinię

  Edyta Cieślak

  Nasz proces z bankiem o kredyt w CHF dobiegł końca. Pozytywny dla nas wyrok jest już prawomocny. Cieszę się, że udało nam się traf...

  Czytaj całą opinię

  Tomasz Mąkosa

  Polecam usługi Kancelarii i Wspólnicy. Kompleksowo poprowadzona sprawa dotycząca uwalniania od kredytu we frankach szwajcarskich. ...

  Czytaj całą opinię

  Łukasz Buss

  Pełny profesjonalizm, dobre przygotowanie do sprawy całego zespołu i dbanie o interesy klienta na każdym etapie – za to cenię wspó...

  Czytaj całą opinię

  Anna Lankoff

  Polecam Kancelarię Rachelski i Wspólnicy jako wiarygodnego i rzetelnego partnera w zakresie uwalniania od kredytu w CHF. Profesjon...

  Czytaj całą opinię

  Izabela Fręchowicz

  Kancelaria Rachelski i Wspólnicy uwolniła mnie od kredytu i przywróciła mi wiarę, że będę żyć bez obciążeń bankowych. Kancelaria t...

  Czytaj całą opinię

  Za Twoim bezpieczeństwem i spokojem stoi doświadczony zespół