Kredyty frankowe - Kredyty we franku | Rachelski & Wspólnicy

Kredyty frankowe - Kancelaria CHF | Unieważnienie umowy frankowej

Latarnia

Pomoc dla frankowiczów

Zmagasz się z kredytem we frankach? Skorzystaj z naszej pomocy!

Skutecznym sposobem, aby uwolnić się od kredytu jest skierowanie sprawy do sądu. Pomożemy Ci uwolnić się od kredytu, a w przypadku nadpłaconego kapitału odzyskamy środki od Banku. Po pomyślnym zakończeniu sprawy sądowej, oferujemy naszą bezpłatną pomoc w rozliczeniach z Bankiem, pomagamy w wykreśleniu hipoteki oraz gwarantujemy bezpłatne odzyskanie Twoich nadpłaconych pieniędzy. Nie czekaj, odzyskaj kontrolę nad swoimi finansami i swoim życiem. Wyślij umowę do bezpłatnej analizy!

  Zamów darmową analizę umowy frankowej

  Załącz umowę (pole nieobowiązkowe)

  Dobry wybór - mamy 130 wygranych spraw z Bankiem PKO Bank Polski - wybierz bank aby zobaczyć ile spraw wygraliśmy

  Pomoc dla frankowiczów

  Eksperci od prawa bankowego

  Stanisław Rachelski

  Stanisław Rachelski

  Radca Prawny

  Wojciech Ostrowski

  Wojciech Ostrowski

  Radca Prawny

  Zespół kancelarii składa się z doświadczonych mecenasów, ekspertów i analityków, którzy mają za sobą sukcesy w tysiącach spraw. Dzięki wiedzy i doświadczeniu, gwarantujemy pomoc i kompleksowe wsparcie na każdym etapie współpracy. Wybierając nas, stawiasz na profesjonalizm i skuteczność. Zapraszamy do współpracy - niech nasza wiedza i doświadczenie stanie się Twoim atutem!

  30

  lat doświadczenia

  19

  profesjonalistów

  362

  wygranych spraw

  100%

  wygranych spraw prawomocnych

  Jak przebiega proces uwalniania?

  1

  bezpłatna analiza

  bezpłatnie przeanalizujemy Twoją umowę kredytową

  2

  podpisanie umowy

  damy Ci pełne wsparcie i opiekę dedykowanego Mecenasa

  3

  pozew

  przygotujemy i złożymy pozew do sądu w Twoim imieniu

  4

  reprezentacja

  reprezentujemy Cię przed Sądem na rozprawie

  5

  bezpłatne rozliczenie

  bezpłatnie pomożemy rozliczyć się z bankiem i wykreślić hipotekę

  Korzyści ze współpracy

  Unieważnienie umowy

  Unieważnienie umowy

  Unieważnienie jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ nie tylko uwalniasz się od kredytu, a dodatkowo możesz odzyskać nadpłacone pieniądze ponad kwotę kapitału. Pozwala to wrócić kredytobiorcom do normalnego życia i rozpocząć nowe życie bez kredytu. 


  Skuteczna pomoc uznanego eksperta

  Skuteczna pomoc uznanego eksperta

  Gwarantujemy Ci dostęp uznanych i sprawdzonych ekspertów dzięki, którym pomożemy Ci uwolnić się od toksycznego kredytu. Jesteśmy z Tobą przez cały okres trwania procesu sądowego, a nawet dzień dłużej. Unieważniamy umowę, następnie pomagamy bezpłatnie, w ramach umowy rozliczyć się z Bankiem, odzyskać nadpłacone pieniądze od banku i wykreślić hipotekę.

  Pełna Pomoc i Wsparcie – od początku do końca i jeden dzień dłużej.

  Pełna Pomoc i Wsparcie – od początku do końca i jeden dzień dłużej.

  Z naszą kancelarią nie jesteś sam w żadnej fazie procesu sądowego. Oferujemy Ci ciągłe wsparcie – jesteśmy przy Tobie na każdym etapie, gotowi na wszelkie wyzwania i pytania, które mogą pojawić się w trakcie naszej współpracy. Po pomyślnym zakończeniu sprawy sądowej oferujemy naszą bezpłatną pomoc w rozliczeniach z Bankiem, pomagamy w wykreśleniu hipoteki oraz gwarantujemy bezpłatne odzyskanie Twoich nadpłaconych pieniędzy.

  Wygrane sprawy naszej kancelarii

  Nasze wygrane na liczbach

  wygrana z BPH S.A.

  Wygrana przez małżeństwo z dziećmi, którzy zaciągnęli kredyt w maju 2005 roku. Reprezentowaną przez Kancelarię Rachelski & Wspólnicy przeciwko BPH S.A.

  Klaudia Krzyzanowska

  Klaudia Krzyżanowska

  Opiekun Klienta Doskonałego

  Jestem Klaudia, pomogłam już ponad tysiącom klientów. Wpisz swój numer telefonu a oddzwonię do Ciebie w ciągu godziny, porozmawiamy jak mogę Ci pomóc.

  Zaciągnięty kredyt

  296 208,01 PLN

  Zadłużenie

  280 297,65 PLN

  Już spłacone

  299 625,65 PLN

  Korzyść po sprawie

  + 45 315, 00 PLN

  Czas trwania

  2,5 roku

  Korzyści ze współpracy z naszą kancelarią

  Bezpłatna analiza Twojej umowy.

  Wyliczenia korzyści, które możesz uzyskać.

  Gwarancja 100% zaangażowania w Twoją sprawę.

  Zapewniamy analizę Twojej sprawy, przygotowanie indywidualnej strategii prowadzenia sprawy – wszystko, aby spełnić Twoje oczekiwania i cele.

  Dostęp do uznanych ekspertów, na których możesz polegać.

  Łączymy wiedzę teoretyczną z praktycznym doświadczeniem, by zapewnić Ci najwyższą jakość pomocy i wygranie Twojej sprawy.

  Gwarantujemy bezpłatną pomoc w rozliczeniach z Bankiem.

  Gwarantujemy bezpłatne odzyskanie Twoich nadpłaconych pieniędzy i pomagamy w wykreśleniu hipoteki.

  Co warto wiedzieć o kredycie we frankach szwajcarskich?

  Kredyty frankowe stanowią istotne wyzwanie dla wielu osób, które zdecydowały się na zaciągnięcie kredytu we franku szwajcarskim. Warto wiedzieć, że istnieją specjalistyczne kancelarie, takie jak nasza, które oferują profesjonalną pomoc w tej dziedzinie. Dla frankowiczów z Warszawy oraz z innych części kraju, możliwość ugody z bankiem w sprawie kredytu frankowego może być kluczowa w uzyskaniu stabilności finansowej. Nasza kancelaria specjalizuje się w kredytach frankowych, oferując wsparcie na każdym etapie procesu, począwszy od profesjonalnej analizy umowy kredytowej, aż po negocjacje z bankiem. Jednym z głównych celów jest unieważnienie umowy frankowej, co może przynieść znaczące korzyści finansowe dla naszych klientów.

  Zachęcamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jeśli poszukują Państwo wsparcia w sprawie ugód kredytów frankowych. Nasze doświadczenie i indywidualne podejście do każdego przypadku pozwalają na skuteczną walkę o Państwa prawa. Zapraszamy do kontaktu z Kancelarią RACHELSKI & WSPÓLNICY Kancelaria Prawna Spółka Jawna, abyśmy mogli wspólnie przeanalizować Państwa sytuację i zaproponować najlepsze rozwiązania.

  Jakie skutki prawne ma unieważnienie kredytu we frankach?

  Unieważnienie umowy frankowej przynosi istotne skutki prawne dla posiadaczy kredytów we franku szwajcarskim. Gdy umowa kredytowa zostaje unieważniona, następuje rozwiązanie stosunku prawnego między bankiem a kredytobiorcą. To oznacza, że obie strony są zobowiązane do wzajemnego zwrotu świadczeń, co w praktyce może oznaczać dla kredytobiorcy zwrot kapitału minus już wpłacone raty kredytu. W przypadku ugody z bankiem kredyt frankowy, kredytobiorca może negocjować nowe, bardziej korzystne warunki spłaty lub całkowite umorzenie długu. W sytuacji, gdy nasza kancelaria reprezentuje frankowiczów z Warszawy i innych miast, dążymy do osiągnięcia takiej ugody, która minimalizuje finansowe obciążenie dla klienta. Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszych usług, jeśli poszukują Państwo wsparcia w związku z kredytami frankowymi. Nasza kancelaria oferuje profesjonalne doradztwo i reprezentację prawna w procesie unieważnienia umowy frankowej, dążąc do osiągnięcia najkorzystniejszych rozwiązań dla naszych klientów.

  Co mogą Państwo zyskać, podejmując z naszą pomocą działania przeciwko bankowi?

  Decyzja o podjęciu działań przeciwko bankowi w odniesieniu do kredytów frankowych może wydawać się trudna. Nasza profesjonalna pomoc prawna jest tutaj, aby ułatwić ten proces, przedstawiając korzyści, które z tego wynikają. Po pierwsze, nasza kancelaria posiada bogate doświadczenie w prowadzeniu spraw dotyczących kredytów frankowych. Dzięki temu, zyskają Państwo wsparcie doświadczonych prawników, którzy nie boją się stawić czoła bankom.

  Podjęcie działań, mających na celu ugodę z bankiem odnośnie kredytu frankowego, to kolejny krok ku odzyskaniu Państwa nadpłaconych środków. Często banki są otwarte na negocjacje i dzięki nam mogą się Państwo znaleźć w lepszej pozycji do wynegocjowania korzystnej umowy. Poza tym, oferujemy pomoc na każdym etapie procesu, co obejmuje:

  • Przeprowadzenie całego procesu prawego,
  • Zbadanie Państwa konkretnego przypadku,
  • Przygotowanie odpowiednich dokumentów,
  • Negocjacje z bankiem.

  A przede wszystkim, naszą usługą jest odzyskanie nadpłaconych pieniędzy. W razie wygranej sprawy, te nadpłacone środki wrócą do Państwa portfela. Pamiętajcie Państwo, że decyzja o działaniu jest Wasza, ale my jesteśmy tutaj, żeby Ci pomóc.

  Nasze filmy

  WEBINAR

  Zapisz się na darmowy webinar!

  Nasi doświadczeni specjaliści opowiedzą:

  • Jak przebiega proces uwolnienia od kredytu?
  • Od czego zacząć?
  • Jakie są szanse na wygraną?
  • Czy można unieważnić spłacony kredyt frankowy?
  • Co gdy mój bank jest w upadłości?
  • Czy i kiedy podpisać ugodę z bankiem?

  Spotkanie poprowadzą:

  Stanisław Rachelski

  STANISŁAW RACHELSKI

  Radca Prawny

  Stanisław Rachelski

  WOJCIECH OSTROWSKI

  Radca Prawny

  Opis obrazka

  Spotkanie odbędzie się:

  W CZWARTEK 20.06.2024

  o godzinie 14:00

   Co mówią o nas klienci

   Przemek Mazurkiewicz

   Niniejszym rekomenduję Kancelarię Rachelski i Wspólnicy jako wiarygodnego i rzetelnego partnera w zakresie Uwalniania od kredytu w...

   Czytaj całą opinię

   Agnieszka Beutel

   Doświadczeni, rzetelni i pełni profesjonalizmu mecenasowie. Bardzo polecam Pana Mecenasa Mikołaja Maka....

   Czytaj całą opinię

   Grażyna Szameto

   Profesjonalizm i świetny kontakt. Polecam wszystkim zainteresowanym pozbyciem się kredytu frankowego....

   Czytaj całą opinię

   Cezary

   Wygrana z bankiem w pierwszej instancji dzięki wspaniałym adwokatom z kancelarii "Rachelski i Wspólnicy".Dziękuję bardzo i polecam...

   Czytaj całą opinię

   Agnieszka Trzaska

   Szczerze polecam Kancelarię Rachelski i Wspólnicy w zakresie uwalniania od kredytu w CHF. Od początku spotkaliśmy się z miłym i pr...

   Czytaj całą opinię

   Izabela Fręchowicz

   Kancelaria Rachelski i Wspólnicy uwolniła mnie od kredytu i przywróciła mi wiarę, że będę żyć bez obciążeń bankowych. Kancelaria t...

   Czytaj całą opinię

   Halina Stasiewicz

   Rekomenduję Kancelarię Rachelski i Wspólnicy jako rzetelnego i profesjonalnego partnera w zakresie zajmowania się uwalnianiem od k...

   Czytaj całą opinię

   Łukasz Buss

   Pełny profesjonalizm, dobre przygotowanie do sprawy całego zespołu i dbanie o interesy klienta na każdym etapie – za to cenię wspó...

   Czytaj całą opinię

   Tomasz Bartel

   W imieniu naszej firmy pragniemy podziękować Kancelarii Rachelski i wspólnicy za profesjonalne i kompleksowe usługi prawne, które ...

   Czytaj całą opinię

   Tadeusz Wajdemajer

   Z pełnym przekonaniem wyrażam głębokie zadowolenie z dotychczasowej współpracy z Kancelarią. (…) Na uwagę zasługuje sprawność dzia...

   Czytaj całą opinię

   Leon Kwiatkowski

   Jak uwolnić się od kredytu w CHF? Niejednokrotnie zadawałem sobie to pytanie... "Najskuteczniejszą drogą do uwolnienia się od nieo...

   Czytaj całą opinię

   Dawid Bagrodzki

   Z pełną odpowiedzialnością polecam współpracę z kancelarią Rachelski & Wspólnicy. Najwyższa kultura w podejściu do klienta, ogromn...

   Czytaj całą opinię

   Mariusz Gąsiorowski

   Rzeczowe podejście, sprawne działanie. Cieszę się, że zdecydowałem się na współpracę z tą Kancelarią w batalii z bankiem. Szczegól...

   Czytaj całą opinię

   Iwona Oriańska

   Rekomenduję Kancelarię Rachelski i Wspólnicy jako wiarygodnego i rzetelnego partnera w zakresie Uwalniania od kredytu w CHF. Dzięk...

   Czytaj całą opinię

   Dorota i Witold Pender

   Rekomendujemy Kancelarię Rachelski i Wspólnicy jako rzetelnego i profesjonalnego w zakresie zajmowania się procesem uwalniania od ...

   Czytaj całą opinię

   Ela Jerzak

   Z czystym sumieniem pragnę polecić Kancelarię Rachelski i Wspólnicy w uwalnianiu od kredytów. Podejście do klienta, dobór rozwiąza...

   Czytaj całą opinię

   Artur Wojtysiak

   Rekomenduję Kancelarię Rachelski i Wspólnicy jako wiarygodnego i rzetelnego partnera w zakresie Uwalniania od kredytu w CHF. Dzięk...

   Czytaj całą opinię

   Agnieszka Świderska

   Pełen profesjonalizm! Rozumienie potrzeb klienta, elastyczne podejście do sytuacji i wiedza poparta doświadczeniem to najważniejsz...

   Czytaj całą opinię

   Ewa Gajda

   Rekomenduję Kancelarię Prawną Rachelski i Wspólnicy dla wszystkich , którzy mają kredyt w CHF a jeszcze nie zdecydowali się na wni...

   Czytaj całą opinię

   Małgorzata Wieczorek

   Polecamy Kancelarię Rachelski i Wspólnicy jako rzetelnego i skutecznego partnera w sprawach frankowych. Obsługa na bardzo wysokim ...

   Czytaj całą opinię

   Piotr Blicharz

   Mogę z czystym sumieniem polecić Kancelarię Rachelski i Wspólnicy w uwalnianiu od kredytów. Podejście do klienta, dobór rozwiązań ...

   Czytaj całą opinię

   Marlena Preś

   Na dzień dzisiejszy z mężem jesteśmy po wygranej rozprawie dot. kredytu we frankach w pierwszej instancji. Kancelaria Rachelski i ...

   Czytaj całą opinię

   Karina Mayo

   Jestem bardzo wdzięczna Państwa Kancelarii za profesjonalną pomoc prawną i poniesiony trud w mojej sprawie zwieńczonej sukcesem - ...

   Czytaj całą opinię

   Edyta Cieślak

   Nasz proces z bankiem o kredyt w CHF dobiegł końca. Pozytywny dla nas wyrok jest już prawomocny. Cieszę się, że udało nam się traf...

   Czytaj całą opinię

   Tomasz Mąkosa

   Polecam usługi Kancelarii i Wspólnicy. Kompleksowo poprowadzona sprawa dotycząca uwalniania od kredytu we frankach szwajcarskich. ...

   Czytaj całą opinię

   Łukasz Buss

   Pełny profesjonalizm, dobre przygotowanie do sprawy całego zespołu i dbanie o interesy klienta na każdym etapie – za to cenię wspó...

   Czytaj całą opinię

   Anna Lankoff

   Polecam Kancelarię Rachelski i Wspólnicy jako wiarygodnego i rzetelnego partnera w zakresie uwalniania od kredytu w CHF. Profesjon...

   Czytaj całą opinię

   Izabela Fręchowicz

   Kancelaria Rachelski i Wspólnicy uwolniła mnie od kredytu i przywróciła mi wiarę, że będę żyć bez obciążeń bankowych. Kancelaria t...

   Czytaj całą opinię

   Najczęściej zadawane pytania

   Tak, istnieje możliwość, że osoba posiadająca kredyt może zwrócić się do sądu o wstrzymanie spłat w okresie trwającej sprawy sądowej. W tym celu należy złożyć odpowiedni wniosek o zabezpieczenie, który może być przedstawiony równocześnie z pozwem lub nawet przed jego złożeniem. Po otrzymaniu takiego zabezpieczenia, dłużnik ma obowiązek wniesienia pozwu w ciągu dwóch tygodni. Gdy sąd udzieli zabezpieczenia, spłaty rat kredytu oraz ubezpieczeń zostają zawieszone, a bank nie ma prawa rozwiązać umowy kredytowej z powodu opóźnień w spłatach. Wstrzymanie spłaty kredytu przez sąd nie pociąga za sobą negatywnych konsekwencji dla dłużnika, a bank nie ma prawa zgłaszać długu do Biura Informacji Kredytowej w takim przypadku.

   Tak, pełna spłata kredytu nie wyklucza możliwości domagania się zwrotu nadpłaconych kwot, które przekraczają spłaconą kwotę główną. W tej sytuacji również masz prawo wystąpić z wnioskiem o anulowanie umowy kredytowej lub uznanie pewnych jej zapisów za nieważne. Jednak, w przypadku roszczeń po pełnej spłacie kredytu, ważne jest, aby pamiętać o terminie przedawnienia. Zgodnie z wcześniejszymi wyjaśnieniami, możesz kierować roszczenia wobec banku tylko przez okres do dziesięciu lat wstecz. Jeśli więc kredyt został spłacony ponad dekadę temu, bank może z powodzeniem powołać się na przedawnienie, co uniemożliwi zrealizowanie twojego roszczenia. Dlatego opóźnianie złożenia pozwu przeciwko bankowi nie jest zalecane.

   Twoja lokalizacja nie stanowi przeszkody w procesie dochodzenia roszczeń od banku, ale ważne jest, aby mieć na uwadze, że sprawy związane z umowami kredytowymi we frankach są rozpatrywane przez sądy w Polsce.

   Nie, podpisanie aneksu w odpowiedzi na tzw. ustawę antyspreadową nie wpływa na ocenę ważności umowy. Decydujący jest moment zawarcia oryginalnej umowy.

   Tak, fakt, że od zawarcia umowy minęło dziesięć lat, nie uniemożliwia ci dochodzenia roszczeń wobec banku, chociaż może to wpłynąć na ich wysokość. Zgodnie z przepisami Kodeksu cywilnego, standardowy okres przedawnienia wynosi sześć lat, jednak dla roszczeń cyklicznych oraz tych związanych z działalnością gospodarczą termin ten skraca się do trzech lat. Koniec okresu przedawnienia przypada na ostatni dzień roku kalendarzowego, chyba że jest on krótszy niż dwa lata. Dla roszczeń wobec banku obowiązuje zatem sześcioletni termin, choć należy pamiętać, że obecnie obowiązujące regulacje weszły w życie mniej niż dwa lata temu, dlatego dla wcześniejszych roszczeń wciąż może obowiązywać dziesięcioletni okres. Oznacza to, że teoretycznie możesz domagać się zwrotu nienależnie pobranych przez bank środków za ostatnie dziesięć lat, ponieważ każda rata ma osobny termin przedawnienia liczony od momentu jej zapłaty. Jeśli chodzi o sytuacje, w których kredyt został już całkowicie spłacony, to możesz nadal domagać się zwrotu nadpłaconych kwot, pod warunkiem że spłata ta miała miejsce nie wcześniej niż dziesięć lat przed złożeniem pozwu.

   W czwartek, 19 października, Sąd Najwyższy wydał istotny wyrok, który ma znaczenie dla kredytobiorców posiadających kredyty we frankach szwajcarskich. Zgodnie z tym orzeczeniem, po rozstaniu małżonkowie będą uprawnieni do indywidualnego dochodzenia swoich praw w sprawach przeciwko bankowi dotyczących unieważnienia umowy kredytowej.ąd apelacyjny podkreślił, że po rozstaniu małżonków i podziale majątku, były mąż „że po rozwodzie kredytobiorców i dokonaniu podziału majątku, były mąż „nie jest już zainteresowany wynikiem postępowania, ale i samym w nim udziałem„. W związku z tym, gdyby sąd uznał, że obecność obu byłych małżonków jest konieczna w tej sprawie, miałoby to na celu uniemożliwienie kobiecie możliwości uzyskania ochrony na drodze sądowej”. Uchwała Sądu Najwyższego to stanowczy krok w rozstrzyganiu kwestii dotyczącej nieważności umowy kredytu. Istotnym wnioskiem płynącym z tej uchwały jest to, że w przypadku spraw przeciwko bankom o ustalenie nieważności umowy kredytu niekoniecznie wymagane jest współuczestnictwo wszystkich kredytobiorców po stronie powodowej.

   Wiele osób posiadających kredyty we frankach ma wątpliwości dotyczące skutków podpisania przez nich oświadczenia o ryzyku kursowym, zwłaszcza w kontekście możliwości pozywania banku. Istotne jest podkreślenie, że złożenie takiego oświadczenia nie eliminuje możliwości dochodzenia praw w sądzie. W rzeczywistości, oświadczenia o ryzyku walutowym często służyły bankom jako narzędzie przeniesienia ryzyka kursowego na klientów. Taka praktyka wykorzystuje brak świadomości kredytobiorców oraz asymetrię informacji między bankami a konsumentami. Organizacje broniące praw konsumentów i zasady praworządności wyrażają krytykę wobec takich oświadczeń. Orzecznictwo sądowe, zarówno na szczeblu krajowym, jak i unijnym, wskazuje na niedostateczne spełnianie przez banki obowiązków informacyjnych. Na przykład, wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie z 8 maja 2018 roku (sygn. akt: XXV C 246/17) stwierdza, że samo oświadczenie o ryzyku walutowym nie dowodzi, iż konsument był w pełni świadomy potencjalnych konsekwencji zawartej umowy. Sąd zauważył brak pisemnych dokumentów, które dostarczałyby konsumentowi wiedzę o możliwych skutkach zmian kursu walutowego w kontekście specyficznych parametrów danej umowy kredytowej. Sąd uznał, że bank nie tylko wykorzystał swoją pozycję, ale również nie wypełnił obowiązku dostarczenia odpowiednich informacji.

   Jedno z częstych pytań zadawanych przez osoby spłacające kredyty we frankach dotyczy możliwości, czy bank może unikać wypłaty sumy przyznanej przez sąd w prawomocnym wyroku. Gdy sąd drugiej instancji wydaje wyrok, który staje się ostateczny w momencie jego ogłoszenia, banki mają obowiązek przelać należną sumę na konto kredytobiorcy w ciągu jednego dnia roboczego od dnia ogłoszenia wyroku. Należy zaznaczyć, że dla banków nie jest korzystne unikanie wypłaty tej kwoty lub opóźnianie przelewu. W sytuacji, gdy bank samodzielnie nie dokona wypłaty, kredytobiorca może skorzystać z pomocy komornika w celu odzyskania środków.

   Niezmiennie ważne jest świadomość, że nawet w przypadku rozpoczęcia procesu sądowego przeciwko bankowi, umowa kredytowa wciąż pozostaje ważna i wiążąca dla obu stron. Oznacza to, że dopóki kredytobiorca regularnie i terminowo spłaca raty kredytu, bank nie posiada uprawnienia do jej rozwiązania ani do inicjowania działań wynikających z takiej decyzji, jak na przykład natychmiastowe żądanie spłaty całego długu. Istotne jest podkreślenie, że skierowanie sprawy przeciwko bankowi do sądu jest prawem kredytobiorcy i nie powinno prowadzić do żadnych negatywnych skutków prawnych czy faktycznych.

   Tak, należy uwzględnić, że tego rodzaju spór będzie się opierał na innej strategii. Nie będzie możliwości "odfrankowania" umowy, ponieważ takie rozwiązanie dotyczy wyłącznie kredytów konsumpcyjnych. Jednakże możliwe będzie domaganie się uznania umowy za nieważną.

   Tak, kredytobiorca może sprzedać nieruchomość nabytą za tzw. kredyt frankowy. Należy pamiętać, że prawo własności nieruchomości jest niezależne od kredytu. Można zatem być stroną umowy kredytu, a nie być już właścicielem nieruchomości, która za ten kredyt została kupiona.

   Za Twoim bezpieczeństwem i spokojem stoi doświadczony zespół