Doradztwo prawne dla osób fizycznych

Nasza kancelaria świadczy usługi prawne nie tylko dla podmiotów gospodarczych. Pomagamy również osobom fizycznym w rozwiązywaniu ich bieżących spraw życiowych.

W tym jesteśmy wstanie Ci pomóc:

Spadki i darowizny

Nasi prawnicy pomogą Ci w sprawach z zakresu prawa spadkowego, a także wyjaśnią zawiłości prawne dotyczące takich kwestii jak:

 • dziedziczenie ustawowe i testamentowe,
 • zachowki, przyjęcie i odrzucenie spadku,
 • działu spadku, odpowiedzialności za długi spadkowe,
 • zgłoszenia dziedziczenia lub darowizny do urzędu skarbowego,
 • wysokości podatków od spadków i darowizn oraz zwolnień z tych podatków.

 

Najem i dzierżawa

Pomożemy Ci w zredagowaniu i negocjowaniu umów najmu, w tym umów najmu okazjonalnego lub instytucjonalnego, a także w innych kwestiach związanych ze stosunkiem najmu.

Spółdzielnie mieszkaniowe oraz wspólnoty mieszkaniowe

Nasi prawnicy zapewnią Ci wsparcie w Twoich relacjach ze spółdzielnią mieszkaniową lub wspólnotą. Przygotują stosowne umowy lub regulaminy a także mogą reprezentować Cię w sporach z deweloperami, spółdzielniami mieszkaniowymi lub wspólnotami.

 

Nieruchomości

Prawnicy kancelarii wyjaśnią Ci zawiłości związane z nabyciem lub zasiedzeniem  nieruchomości, dokonają audytu prawnego nabywanej nieruchomości, a także mogą reprezentować Ciebie w transakcjach związanych z nabyciem nieruchomości.

Formularz kontakowy

Zadbaj o swoje sprawy

  Asystenka Kancelarii Rachelski

  Mam na imię Klaudia i chętnie Ci pomogę

  Jeśli jesteś zainteresowany naszą ofertą skontaktuj się z naszym ekspertem, który udzieli Ci odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

  Sprawdź nasze inne usługi

  Obsługa korporacyjna firm

  Zapewnimy Twojej firmie profesjonalne doradztwo korporacyjne. Znajdziemy optymalne rozwiązania dla struktury prawnej prowadzonej działalności, umożliwiając Tobie skoncentrowanie się na biznesie.

  Obsługa podmiotów gospodarczych

  Naszą wartością jest ponad 30-letnie doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych, czego nie da się kupić. Te doświadczenia dzielimy się z naszymi klientami, znajdując rozwiązania umożliwiające Twojej firmie osiąganie sukcesów.

  Prawo pracy i kontrakty menadżerskie

  Przyjęcie odpowiednich rozwiązań w obszarze prawa pracy jest kluczem do rozwoju Twojej firmy. W tej dziedzinie preferujemy przede wszystkim rozwiązania praktyczne. Nasze doświadczenie w obsłudze podmiotów gospodarczych przekłada się na umiejętność skutecznego rozwiązywania problemów z zakresu prawa pracy.

  Usługi RODO

  W dzisiejszych czasach zapewnienie należytej ochrony danych osobowych ma doniosłe znaczenie dla bezpieczeństwa Twojej firmy. Możesz skorzystać z naszego doświadczenia i wiedzy w tym zakresie, co przyniesie korzyści Twojemu biznesowi.

  Spory sądowe i arbitraż

  Celem profesjonalnej kancelarii prawnej powinno być dążenie do polubownego rozwiązywania sporów. Dla biznesu jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Jednocześnie, posiadając ponad 25-letnie doświadczenie, zapewnimy Twojej firmie należytą reprezentację i wsparcie w każdym sporze sądowym, jeśli do niego dojdzie.

  Bankowość i finanse

  Zapewnienie finansowania to klucz do sukcesu i rozwoju Twojej firmy. Jako kancelaria wywodząca się z sektora bankowego, możemy wesprzeć Twoją firmę naszą wiedzą i doświadczeniem.

  Nowe technologie IT

  Zapewniamy wsparcie prawne dla sektora IT. Stworzymy umowy, które dokładnie odzwierdziedlą cele i wymagania danego projketu.

  Doradztwo prawne dla osób fizycznych

  Nasza kancelaria świadczy usługi prawne nie tylko dla podmiotów gospodarczych. Pomagamy również osobom fizycznym w rozwiązywaniu ich bieżących spraw życiowych.

  Co mówią o nas klienci

  Przemek Mazurkiewicz

  Niniejszym rekomenduję Kancelarię Rachelski i Wspólnicy jako wiarygodnego i rzetelnego partnera w zakresie Uwalniania od kredytu w...

  Czytaj całą opinię

  Agnieszka Beutel

  Doświadczeni, rzetelni i pełni profesjonalizmu mecenasowie. Bardzo polecam Pana Mecenasa Mikołaja Maka....

  Czytaj całą opinię

  Grażyna Szameto

  Profesjonalizm i świetny kontakt. Polecam wszystkim zainteresowanym pozbyciem się kredytu frankowego....

  Czytaj całą opinię

  Za Twoim bezpieczeństwem i spokojem stoi doświadczony zespół