Kolejna WYGRANA, tym razem w procesie przeciwko mBank, o unieważnienie spłaconego już kredytu frankowego. - Kancelaria Prawna Rachelski & Wspólnicy

3 listopada 2020

Anna Domin

Kolejna WYGRANA, tym razem w procesie przeciwko mBank, o unieważnienie spłaconego już kredytu frankowego.

Sąd Okręgowy w Warszawie, II Wydział Cywilny uznał umowę kredytową,  indeksowaną do CHF za nieważną – Sygn. akt II  C 28/19.

Sprawa dotyczyła kredytu już spłaconego. Sąd okręgowy w Warszawie unieważnił umowę kredytową. Dzięki takiej decyzji Bank jest zmuszony oddać naszemu klientowi nadpłaconą kwotę, która wynosi 229 256,04 zł.

Dla naszego klienta jest to dobry wyrok, bo jeśli się uprawomocni klient nie tylko odzyska całość nadpłaconej kwoty (ponad 200 tys.), która wynika z wyroku, ale również należeć mu się będą odsetki za opóźnienie, które na ten moment wynoszą już ponad 20 tys. złotych. 

Bardzo często nasi klienci, którzy spłacili już kredyt we frankach pytają nas, czy jest sens wnosić sprawę do sądu i czekać trzy lata na decyzję? Decyzja sądu mówi sama za siebie – odzyskać ponad 200tys. złotych to jakby odnaleźć wcześniej zgubione pieniądze.

Podsumowując – droga sądowa się opłaca i zmienia sytuację klienta na korzyść  w 100%.

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, bankowi przysługuje apelacja.
Sprawę prowadził, ekspert w zakresie pomocy Frankiewiczom, Radca Prawny Michał Tomasiak z Kancelarii Rachelski i Wspólnicy.

Autor wpisu oraz
Mistrz prawa na stronie rachelski.pl

Anna Domin

Anna Domin

DYREKTOR MARKETINGU

Filozof, Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych, Instytut Filozofii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada 15-letnie doświadczenie w zakresie kreowanie wizerunku w oparciu o strategię marketingową 360, Specjalizuje się w obszarach związanych z marketingiem i PR, budowaniem doświadczania z marką i kreowaniem efektywnej komunikacji z rynkiem. Jej publikacje ukazywały się na łamach takich tytułów jak: Marketing i Biznes, Magazif, Design Alive, Architecture Snob, Architect@Work.