Kolejna wygrana naszego klienta! Frankiewiczu idź do sądu i uwolnij się od kredyty CHF – to się opłaca! - Kancelaria Prawna Rachelski & Wspólnicy

7 października 2020

Anna Domin

Kolejna wygrana naszego klienta! Frankiewiczu idź do sądu i uwolnij się od kredyty CHF – to się opłaca!

Mamy kolejną WYGRANĄ, w procesie przeciwko Getin Noble Bank,o unieważnienie kredytu frankowego naszych Klientów. Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli w Warszawie I Wydział Cywilny uznał umowę kredytową,  indeksowaną do CHF za nieważną – Sygn. akt. I C 3695/17. W przypadku naszych Klientów oznacza to, że na dzień dzisiejszy kredyt został spłacony w połowie okresu kredytowania bez […]

Mamy kolejną WYGRANĄ, w procesie przeciwko Getin Noble Bank,
o unieważnienie kredytu frankowego naszych Klientów.

Sąd Rejonowy dla Warszawy-Woli w Warszawie I Wydział Cywilny uznał umowę kredytową,  indeksowaną do CHF za nieważną – Sygn. akt. I C 3695/17.

W przypadku naszych Klientów oznacza to, że na dzień dzisiejszy kredyt został spłacony w połowie okresu kredytowania bez żadnych dodatkowych kosztów (tzw. instytucja kredytu darmowego). Klient otrzymał 254 543,47 PLN i dokładnie tyle musi oddać Bankowi, a co za tym idzie klient już na dzień wyroku oddał Bankowi całą kwotę a nawet ją nadpłacił – a więc uwolnił się od nieograniczonego kwotowo kredytu.

Dla naszego klienta jest to bardzo dobry wyrok, ponieważ jeśli ten wyrok się uprawomocni klient może ubiegać się o zwrot rat na poziomie 25 tys., które zostały przez niego nadpłacone. Niewątpliwe dodatkową korzyścią dla kredytobiorcy, obok kredytu darmowego, czyli darmowego korzystania z kapitału na poziomie 254 543,47 PLN przez 14 lat i roszczenia o zwrot ponad 25 tys. jest uwolnienie się od nieograniczonego kwotowo kredytu na poziomie zadłużenia, na samym tylko kapitale, w wysokości ok. 257 000,00 PLN.

Frankowicze często poddają pod wątpliwość sens dochodzenia swoich praw przed sądem ze względu na  długość samego procesu. Bardzo często obawiają się tego, że proces będzie trwał w nieskończoność. W przypadku naszego Klienta, wystarczyły 3 lata aby uwolnić się od zadłużenia na poziomie 257 000 PLN, które w najlepszym wariancie klient spłacałby jeszcze przez 12 kolejnych lat, co najmniej kolejne  257 000 zł. Korzyść dla klienta jest oczywista. Podsumowując – droga sądowa się opłaca i zmienia sytuację naszych klientów na korzyść  w 100%.

Wyrok nie jest jeszcze prawomocny, bankowi przysługuje apelacja.
Sprawę prowadził, ekspert w zakresie pomocy Frankiewiczom, Radca Prawny Michał Tomasiak z Kancelarii Rachelski i Wspólnicy.


Jeżeli ten tekst spełnił Twoje oczekiwania i chciałbyś dołączyć do grona naszych subskrybentów – zapraszamy na nasze social media.