Kredyt Frankowy, jak rozpoznać, że umowa daje podstawy do roszczeń? - Kancelaria Prawna Rachelski & Wspólnicy

12 października 2017

Anna Domin

Kredyt Frankowy, jak rozpoznać, że umowa daje podstawy do roszczeń?

Sprawdź sam, czy Twoja umowa frankowa jest zgodna z prawem!

1. Klauzule dotyczące przeliczania kwoty;

Chodzi tu o zapisy informujące kredytobiorców, że bank kwotę rat, czy kapitału wyliczy w oparciu o własne tabele kursowe.

Jeżeli posiadasz tego typu zapis w swojej umowie musisz wiedzieć, że to postanowienie jest NIEDOZWOLONE i daje Ci ono możliwość dochodzenia roszczeń pieniężnych od banku.

Poprzez nieprawidłowe przeliczenia pojawia się szereg innych możliwości kwestionowania naszej umowy frankowej łącznie z żądaniem jej unieważnienia.

2. Ubezpieczenie niskiego wkładu;

Chodzi tu o klauzule ubezpieczeniowe. Ich wysokość również jest kalkulowana w oparciu o niedozwolone klauzule waloryzacyjne.

Więcej w tym temacie dowiesz się z wypowiedzi Mecenasa Michała Tomasiaka. Zapraszamy do obejrzenia tego video.

W naszej Kancelarii dokonujemy BEZPŁATNEJ analizy umowy frankowej.
tel: 22 438 94 03
mail: [email protected]

Autor wpisu oraz
Mistrz prawa na stronie rachelski.pl

Anna Domin

Anna Domin

DYREKTOR MARKETINGU

Filozof, Absolwentka Wydziału Nauk Społecznych, Instytut Filozofii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Posiada 15-letnie doświadczenie w zakresie kreowanie wizerunku w oparciu o strategię marketingową 360, Specjalizuje się w obszarach związanych z marketingiem i PR, budowaniem doświadczania z marką i kreowaniem efektywnej komunikacji z rynkiem. Jej publikacje ukazywały się na łamach takich tytułów jak: Marketing i Biznes, Magazif, Design Alive, Architecture Snob, Architect@Work.