19 grudnia 2019

Anna Domin

Czy kandydat na pracownika musi poinformować potencjalnego pracodawcę o orzeczeniu o niepełnosprawności?

Pracodawcy niezwykle często przy procesie rekrutacji nowych pracowników posługują się kwestionariuszami, w których osoba starająca się o zatrudnienie powinna podać swoje dane. Niezwykle pomocny w takich sytuacjach może być katalog wymieniony w art. 22(1) §1 Kodeksu pracy zawierający kategorie danych, których podania może żądać pracodawca. Przepis ten formułuje ustawowe umocowanie pracodawcy do żądania ujawnienia danych […]

Pracodawcy niezwykle często przy procesie rekrutacji nowych pracowników posługują się kwestionariuszami, w których osoba starająca się o zatrudnienie powinna podać swoje dane. Niezwykle pomocny w takich sytuacjach może być katalog wymieniony w art. 22(1) §1 Kodeksu pracy zawierający kategorie danych, których podania może żądać pracodawca. Przepis ten formułuje ustawowe umocowanie pracodawcy do żądania ujawnienia danych osobowych od osoby ubiegającej się o zatrudnienie.

Temat dotyczy Cię bezpośrednio jak osobę ze stwierdzonym stopniem niepełnosprawności, a może jesteś pracodawcą i chciałbyś pogłębić swoją wiedzę w tym zakresie?

Adrian Nowicki wraz z mecenasem Stanisławem Rachelskim przygotowali szczegółowy artykuł dla portalu infor.pl, w którym dowiesz się wszystkiego o tym zagadnieniu!

Zapraszamy serdecznie do lektury artykułu https://kadry.infor.pl/kadry/indywidualne_prawo_pracy/zatrudnianie_i_zwalnianie/3582001,Czy-kandydat-na-pracownika-musi-poinformowac-potencjalnego-pracodawce-o-orzeczeniu-o-niepelnosprawnosci.html 

Potrzebujesz pomocy? Nasi eksperci pomogą Ci uporać się z wszelkimi kwestiami prawnymi. Skontaktuj się z nami:

+22 438 94 03 lub napisz: [email protected]