Wybierz język
Slider

Rozwiązania

obsługa korporacyjna firm

obsługa korporacyjna firm

Startupy, zakładanie spółek

Startupy, zakładanie spółek

Prawo pracy i kontrakty menadżerskie

Prawo pracy i kontrakty menadżerskie

fuzje i przejęcia

fuzje i przejęcia

Spory sądowe i arbitraż

Spory sądowe i arbitraż

Działamy kompleksowo. Doradzimy Ci, jaką spółkę wybrać i założymy ją dla Ciebie. Wybór właściwej formy prowadzenia działalności jest kluczowy dla rozwoju własnego biznesu.

Korzystając z naszych usług oszczędzisz czas i unikniesz błędów wynikających z nieznajomości prawa. W sposób profesjonalny przygotujemy dla Ciebie niezbędną dokumentację i załatwimy wszystkie formalności.

(…) Świadczone przez Prawników Kancelarii usługi obejmowały przede wszystkim opracowywanie umów inwestycyjnych oraz umów spółek, udział w negocjowaniu ich zapisów, przygotowywanie opinii prawnych na temat przedmiotu aportu, zasad wnoszenia wkładów niepieniężnych do spółki, sposobów ich wyceny oraz związanych z tym uregulowań podatkowych. Kancelaria służyła też pomocą przy zawiązywaniu nowych spółek kapitałowych, ich rejestracji oraz wszelkich formalnościach z tym związanych. (…) Rzetelność, profesjonalizm, gotowość do współpracy, a także przygotowanie merytoryczne i wysokie kompetencje Pana Mecenasa Stanisława Rachelskiego, Pana Mecenasa Wojciecha Ostrowskiego oraz Pana Mecenasa Przemka Adamusa, jak i całego zespołu pracowników stawia Kancelarię jako eksperta wysokiej klasy w zakresie szerokiego wachlarza usług prawnych.

prof. nadzw. dr hab. inż. Tadeusz Poziomek

rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

(współpraca w ramach projektu „InnoFund – kapitał na innowacje”)

Każda firma potrzebuje zaufanego doradcy. Oferujemy bieżącą pomoc prawną (general corporate) każdego rodzaju przedsiębiorstw. Nasi Klienci prowadzą rożne formy działalności gospodarczej (spółki cywilne, spółki prawa handlowego, jednoosobowe działalności, fundacje i stowarzyszenia) niemal we wszystkich branżach (usługi, handel, produkcja przemysłowa). Dlatego nasze doświadczenie i wiedza gwarantują dobra i kompleksową pomoc prawną.

Z pełnym przekonaniem wyrażam głębokie zadowolenie z dotychczasowej współpracy z Kancelarią. (…) Na uwagę zasługuje sprawność działania zaangażowanych w obsługę Spólki prawników, jakość otrzymywanych materiałów i trafność każdego z proponowanych rozwiązań problemów zgłaszanych przez Spółkę.

Prawnicy Kancelarii służą pomocą w bieżącej działalności Spółki, przygotowują umowy związane z działalnością prowadzoną przez Spółkę, zapewniają obsługę przedsięwzięć inwestycyjno-budowlanych, doradzają w zakresie prawa spółek, prawa cywilnego, prawa pracy, prawa podatkowego i szeregu innych dziedzin prawa związanych z działalnością Spółki.”

Tadeusz Wajdemajer

Prezes Rowiński-Wajdemajer Sp. z o.o.

Bardzo duże  doświadczenie w kwestiach związanych z prawidłowym nawiązaniem, rozwiązaniem lub zmianą stosunku pracy pozwala zaoszczędzić naszym klientom czas i pieniądze. Porady naszych ekspertów w tym zakresie pojawiają się regularnie w Akademii Prawa Pracy – cyklicznej rubryce dla profesjonalistów Dziennika Gazety Prawnej.

Reprezentujemy naszych Klientów w sporach w związku z roszczeniami z zakresu prawa pracy przed sądami wszystkich instancji. Na życzenie Klientów prowadzimy również kompleksowe audyty dokumentacji pracowniczej.

 

Kancelaria zapewnia stałą, kompleksową obsługę prawną Instytutu, w ramach której świadczy pomoc prawną związaną z bieżącym funkcjonowaniem – prowadzi sprawy pracownicze oraz tworzy lub opiniuje wewnętrzne dokumenty, zarządzenia i regulaminy. (…) Cechuje ją rzetelność, profesjonalizm oraz zrozumienie potrzeb i interesów Klienta.

dr inż. Piotr Gołos

z-ca Dyrektora ds. Ekonomicznych

Instytut Badawczy Leśnictwa

Od lat reprezentujemy interesy Klientów w sprawach spornych, w negocjacjach z kontrahentami oraz przed sądami wszystkich instancji, za każdym razem dążąc do najkorzystniejszego rozwiązania problemu. Klienci angażują nas do spraw cywilnych, gospodarczych i administracyjnych, a my osiągamy satysfakcjonujące dla naszych Klientów rezultaty w tym zakresie.

Wspólnicy kancelarii – Radca prawny Stanisław Rachelski i Radca prawny Wojciech Ostrowski – mają doświadczenie w prowadzeniu spraw arbitrażowych i mediacji, ponieważ są arbitrami w Krajowym Sądzie Arbitrażowym w Warszawie oraz mediatorami przy Sądzie Okręgowym w Warszawie.

W imieniu naszej firmy pragniemy podziękować Kancelarii Rachelski i wspólnicy za profesjonalne i kompleksowe usługi prawne, które maja decydujące znaczenie dla funkcjonowania naszej firmy. Tak się dzieje na rynku nieruchomości, że firmy posiadające niezbędne licencje i stosowne umowy cywilno-prawne narażone są na dochodzenie swoich praw przed sądami. Sumy odszkodowawcze są znaczne i jedynie w powiązaniu ze skuteczną kancelarią prawną, mającą odpowiednie doświadczenie i referencje, mogą efektywnie dochodzić swoich roszczeń.

Tomasz Bartel

Prezes Di-Bartel Group Sp. z o.o.

Doradzamy naszym Klientom przy transakcjach polegających na  przenoszeniu udziałów (akcji) spółek, sprzedaży przedsiębiorstw, łączeniu lub dzieleniu spółek oraz przejęciu spółek zarówno na rynku  publicznym, jak i prywatnym.

Kompleksowe działania Kancelarii wpływają na podnoszenie możliwości biznesowych naszych Klientów. Począwszy od profesjonalnej analizy spółki (due diligence) w celu zidentyfikowania ryzyka prawnego związanego z daną transakcją, poprzez przygotowanie dokumentacji transakcyjnej oraz reprezentowanie Klientów przed Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz innymi urzędami.

W ramach wspólnych projektów, w obszarze fuzji i przejęć, zakres zadań Kancelarii obejmował między innymi zidentyfikowanie ryzyk prawnych wiążących się z daną transakcją, przygotowywanie niezbędnej dokumentacji prawnej, wsparcie procesu negocjacyjnego oraz doradztwo w kwestii finansowania transakcji. (…) Kancelaria dysponuje wykwalifikowanym zespołem radców prawnych wykazujących duże zaangażowanie i odpowiedzialność w zakresie formułowanych opinii i wniosków.

Piotr Samojlik

Prezes VCP Polska Sp. z o.o.

Doświadczenie

W naszej Kancelarii każdą sprawę traktujemy indywidualnie. Przez wiele lat funkcjonowania nauczyliśmy się, że najważniejszy jest czas. Czas, który pozwoli nam dogłębniej poznać problem, a następnie szybko się go pozbyć. Po prostu uwalniamy od problemów.

To dlatego jesteśmy doceniani przez naszych Klientów już przez ponad dwadzieścia lat.

Dziękujemy.

 

więcej 

Blog

© 2017 RACHELSKI & WSPÓLNICY Kancelaria Prawna Spółka Komandytowa | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: logo firmy MEETMEDIA