Darmowy webinar

SPÓŁKA KOMANDYTOWA w 2021 - CO DALEJ?

Czy jesteś gotowy na zmiany? 

Możesz na nas liczyć

Czy spółka jawna jest sposobem na uniknięcie opodatkowanie spółki komandytowej podatkiem dochodowym od osób prawnych (CIT).
W związku z objęciem od 1 stycznia 2021 roku ewentualnie od 1 maja 2021 roku spółek komandytowych podatkiem CIT wspólnicy mogą dokonać zmiany formy organizacyjno-prawnej spółki komandytowej.

Zmiana zasad opodatkowania i objęcie od 2021 roku spółek komandytowych podatkiem dochodowym od osób prawnych wiąże się z podwyższeniem efektywnej stawki opodatkowania dochodów uzyskiwanych z tych spółek z dotychczasowych 19% podatku płaconego jednorazowo na poziomie wspólników do dwukrotnego opodatkowania podatkiem dochodowym raz na poziomie samej spółki a drugi raz na poziomie wspólników.

Wiele zmian dla spółek

Jednym z wariantów, który mogą rozważać wspólnicy spółek komandytowych aby uniknąć dwukrotnego opodatkowania podatkiem dochodowym będzie przekształcenie spółki komandytowej w spółkę jawną. Spółka jawna w 2021 roku, z pewnymi wyjątkami, nadal powinna pozostać transparentna podatkowo, zapewniając tym samym opodatkowanie wspólników spółki jawnej podatkiem dochodowym wyłącznie na poziomie dochodów wspólników – podatek liniowy.

Jak KANCELARIA może pomóc?

Zapisz się na bezpłatny webinar.

SPÓŁKA KOMANDYTOWA w 2021 I CO DALEJ?

Środa 27.01.2021
godzina 12:00

Już teraz zapisz się na nasz WEBINAR, na którym powiemy Ci jak bezpiecznie i sprawnie przekształcić spółkę komandytową w spółkę jawną!

  Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna spółka komandytowa przywiązuje dużą wagę do szanowania i respektowania praw Internautów, ze szczególnym uwzględnieniem prawa do ochrony prywatności. Aby dowiedzieć się więcej o naszej polityce prywatnosći i RODO kliknij tutaj.

  Agenda Spotkania

  Chcesz wiedzieć jak to zrobić sprawnie? Podpowiadamy!

  1. Wprowadzenie – nowelizacja przepisów ustawy CIT od 2021 i związane są nią zmiany dla spółki komandytowej oraz wspólników spółki.
  2. Objęcie od 2021 spółek komandytowych podatkiem dochodowym od osób prawnych CIT.
  3. Co można zrobić, żeby zniwelować skutki niekorzystnych zmian?
  4. Opodatkowanie podatkiem dochodowym tzw. zysków zatrzymanych w spółce komandytowej po objęciu spółek komandytowych podatkiem CIT oraz w przypadku przekształcenia ich w spółkę jawną.
  5. Przekształcenia spółki komandytowej w spółkę jawną.
  6. Jak przygotować się do procesu przekształcenia czy możesz zrobić to we własnym zakresie czy raczej powierzyć ten proces profesjonalistom.
  7. Jak wyglądają poszczególne etapy przekształcania – plan przekształcenia.
  8. Podstawowe skutki przekształcenia.

  Nasza kancelaria dzięki szerokiemu doświadczeniu w zakresie spółek jest w stanie pomóc Ci z procesem przekształcenia spółki komandytowej w spółkę jawną. Pozwól nam się odciążyć – zdecydowanie możemy Ci pomóc. Napisz do nas.

  Artykuły na temat spółek

  Ostatnio na blogu
  Menu